سازه معلق نمایشگاهی

نمایشگاه فرصت مناسبی است که کسب و کارهای گوناگون به معرفی فعالیت ها و خدمات خود بپردازند و نمونه های اجرایی خود را به معرض دید عموم بگذارند. اما بعضاً شرکت ها به دلیل پایین بودن حد مجاز ارتفاع غرفه و یا مناسب نبودن محل قرارگیری آن در سالن نمایشگاهی و یا با قرار گرفتن در کنار غرفه ای بلند تر، به اهدافی که برای شرکت در نمایشگاه تعیین کرده بودند نمیرسند و در نتیجه شرکت کننده به خواسته های خود که مهم ترین آن به چشم آمدن در نمایشگاه می باشد، دست نمیابد.
در این بین سازه معلق نمایشگاهی پا را فرا تر گذشته و باعث می شود تا ارتفاع غرفه ها حتی از حد مجاز ارتفاع در سالن نمایشگاهی بیشتر شود. (لازم به ذکر هست که بیشترین ارتفاع در بعضی از سالن ها 4.5 متر می باشد ولی ارتفاع غرفه ای که از سازه معلق استفاده می کند حدود 8 متر می شود.) سازه معلق نه تنها غرفه ای با ارتفاع زیاد و با قابلیت دید بیشتری به مشتری ارائه می کند بلکه نوعی تبلیغ به حساب می آید به گونه ای که این تبلیغ از هر کجای سالن هم قابل مشاهده هست و به راحتی بازدید کنندگان آن را می بینند و به سمت غرفه مربوطه جذب می شوند. فراموش نکنید که یکی از مهمترین اهداف شرکت در نمایشگاه دیده شدن و به چشم آمدن می باشد و استفاده از سازه معلق با طرح و گرافیک مناسب در کنار غرفه ای با طراحی اصولی می تواند نیاز های اصلی شرکت کننده را برطرف سازد.

سالن 5 (سالن ملل) نمایشگاه بین المللی تهران که از پروژه های احداث شده توسط شرکت بانیان امید می باشد، تنها سالن با قابلیت نصب و اجرای سازه‌های سقفی معلق نمایشگاهی است. همچنین دپارتمان طراحی و غرفه سازی این شرکت با نام ایران استند دیزاین، تنها مجری سازه معلق نمایشگاهی محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران میباشد.